Sayın, Giriş Yap | Üye Olun

   Sepetiniz: (Boş)
 

Ana Sayfa

Yeni Ürünler

 

Kampanyalar

 

En Çok Satılanlar

 

Site Haritası

 

İletişim

 

 
 

SADBE (Saçkıran İlacı)

SADBE (Saçkıran İlacı)

SADBE Saçkıran tedavisi için uygulanan diğer ilaçlardan farklı bir yolla etkili olmaktadır. Bu sayede başarısı diğer saçkıran tedavisi yöntemlerine göre çok daha yüksek ve tekrar ihtimali daha düşüktür.

Detaylar


124,50 TL KDV dahil

Mevcut:

99999 Stoktaki Ürün


SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester) saç dökülmeleri arasında sadece saçkıranda etkili olur. Ancak sakal, bıyık, kaş gibi alanlardaki saçkıran denilen dökülmelerde de başarıyla kullanılmaktadır.

Sadbe İçeriği

SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester ) % 0.1

Capsaicin % 0.075

Procain     % 1

İçeriğindeki maddelerin etkileri;

SADBE ; saç köküne zarar veren maddenin etkisini engeller,  oluşan immun reaksiyonu azaltır.

Capsaicin ; İrrite ederek hafif tahriş yapar bu yolla kıl kökünü uyarır.

Procain ; Bölgesel olarak damarları genişletir kıl köklerine giden kan miktarını artırır. Bölgesel uyuşturucu (lokal anestezik) etkisiyle SADBE ve capsaicin in yaptığı yanma hissini azaltır. İçeriğindeki squarik asit di butil esterin kristalleşmemesi için oda ısısında saklamalı ve her kullanımdan önce kapağı yukarıda olacak şekilde şişeyi iyice çalkalanız gerekmektedir. Saçkıran problemine bağlı gelişen saç dökülmesi, sakal ve kaş dökülmelerinin tedavisi için güvenle kullanılabilir.

Sadbe Nasıl Kullanılır?

İçeriğindeki squarik asit di butil esterin kristalleşmemesi için oda ısısında saklamalı ve her kullanımdan önce kapağı yukarıda olacak şekilde şişeyi iyice çalkalanız gerekmektedir. Saçkıran problemine bağlı gelişen saç dökülmesi, sakal ve kaş dökülmeleri içinde güvenle kullanılabilir.

İyice çalkaladıktan sonra şişe baş aşağı olacak şekilde dökülme oluşan alan üzerinde gezdirin. Tüm açık alanın ıslandığından emin oluncaya kadar roll-on u sürün. Islandıktan sonra aynı alana tekrar uygulamanız gereksiz ürün kaybına sebep olacağında dokunduğunuz nokta ıslandığında aynı yere tekrar uygulamayınız.

Doktorunuz tarafından farklı bir şekilde önerilmediyse uygulama sıklığı günde 2 – 3 defadır. İçeriğindeki capsaicin in ciltte tahriş ve yanma yapabilir. Tahriş görürseniz tedirgin olmadan kullanmaya devam edin. Ancak tahriş düzeyi yara olacak kadar ilerlerse kullanıma birkaç gün ara verin sonra yeniden aynı şekilde uygulamaya devam edin.Tahriş olması şart değildir. Tahriş olmasa da kullanmaya devam edin.

İçeriğindeki procain etkili bir damar genişleticidir buna bağlı olarak uygulama alanında sıcaklık hissi ve yanma hissedebilirsiniz, bu normal bir durumdur.

Squarik asit di butil ester küçük su toplanmalarına sebep olabilir , küçük noktalar halinde su toplanması uygulamaya engel değildir, devam etmelisiniz.

Sadbe solusyon roll on yapısı sayesinde kontrollü bir şekilde ürün salınımı sağladığından ihtiyaç kadar sıvı cilde yedirilecek dozda çıkmakta ve bu sayede ürün kaybı engellenmektedir.

Sadbe Yan Etkileri ;

Kişisel hassasiyetten kaynaklanabilecek çok seyrek allerji dışında yan etkisi tespit edilmemiştir.

Dikkat!

Sadbe daha çok dar alanlarda görülen saçkıranda önerilir. Çok pahalı bir hammadde olduğu için tüm kafaya yayılmış alopecia totalis ve vücuttaki tüm kılların döküldüğü alopecia universaliste  kullanımı pratik değildir. Bu tür geniş alanlardaki dökülmelerde görselliği çok etkileyen kaş bölgesindeki dökülmelerde kullanılabilir.

Sepet  

(boş)